02 Nisan 2020 Perşembe
Anasayfa > ADIYAMAN > Adıyaman'da Hasta Ziyaretine Sınırlama
Adıyaman'da Hasta Ziyaretine Sınırlama

Adıyaman'da Hasta Ziyaretine Sınırlama

18.02.2020 13:51 12 14 16 18 yazdır
Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hasta ziyareti uygulamasına sınırlama getirildi.

Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hasta ziyareti uygulamasına sınırlama getirildi.

 

-AKŞAM HASTA ZİYARETLERİ KALDIRILDI

 

Geçilen uygulama kapsamında ziyaret saatleri her gün öğle 12.30 ila 13.30 arası gerçekleşecek. Akşam hasta ziyaretleri ise kaldırıldı.

 

Yatan hastaların talebi üzerine araştırma ve çalışma başlatan Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç.Dr.Fatih Doğan, yaptığı açıklamada, "Gündüz hastaların tedavileri, konsültasyonları, doktor viziteleri, tetkikleri gibi işlemleri yapıldığından dolayı hastalarımız gün boyu dinlenme fırsatı bulamıyorlardı bundan dolayı gece hastaların dinlenmesi ve iyileşmesi için olan zamanı hastalarımızın arzu ettiği şekilde düzenledik."dedi.

 

-"HASTA YAKINLARININ ENFEKSİYON BULAŞTIRMA RİSKİ YÜKSEKTİR"

 

Başhekim Doğan, hastaların genel itibari ile enfeksiyona açık olduğunu vurgulayarak, açıklamasını şöyle sürdürdü:

 

"Sağlık çalışanı haricinde dışarıdan gelen hasta yakınlarının enfeksiyon bulaştırma riski yüksektir. Hastanemizde yatarak tedavi hizmeti alan hastaların mahrumiyeti, sağlığı ve enfeksiyon açısından risklerini değerlendirip daha konforlu ve sağlıklı tedavi hizmetleri için hasta ziyaretlerinin günün belli saatlerinde yapılması gerekmektedir. Yatan hastalarımızın bulunduğu odalarda hastanın kendi yatak odasıymış gibi saygı ve hassasiyet gösterilmeli. Hastalarımızın hastaneden beklentileri ve talebi bu mahrumiyet kurallarının korunması yönündedir.

 

Gece hastanede sadece nöbetçi sağlık çalışanı bulunuyor, sayıları da az olduğundan sağlık çalışanının gereksiz rahatsız edilmesi hizmet kalitesini düşürür.Ağrısı olan ve sese karşı hassasiyeti olan,uyuma güçlüğü çeken hastalarımız da ziyaretçilerden rahatsız oluyordu. Vatandaşlarımızın hastalarımızın sağlığı için aldığımız bu karara uymaları konusunda hassasiyet göstermelerini istiyoruz."

ihh 468x60
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri