22 Ağustos 2019 Perşembe
Anasayfa > SİYASET > Adıyaman'da Seçim Güvenliği Toplantısı Gerçekleşti
Adıyaman'da Seçim Güvenliği Toplantısı Gerçekleşti

Adıyaman'da Seçim Güvenliği Toplantısı Gerçekleşti

06.02.2019 10:02 12 14 16 18 yazdır
31 Mart 2019 Pazar günü gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Seçimlerinin Adıyaman’da huzur ve güven ortamında geçmesi amacıyla Vali Aykut Pekmez Başkanlığında

31 Mart 2019 Pazar günü gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Seçimlerinin Adıyaman’da huzur ve güven ortamında geçmesi amacıyla Vali Aykut Pekmez Başkanlığında Seçim Güvenliği toplantısı yapıldı.

 

Valilik Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıya Vali Yardımcıları Ayhan Akpay, Adem Kaya, İlçe Kaymakamları, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, İl Emniyet Müdürü Metin Alper,  Jandarma ve Emniyet Personeli ile diğer ilgililer katıldı.

 

Vali Aykut Pekmez Başkanlığında yapılan toplantıda, seçimle ilgili genel esaslar ve Yüksek Seçim Kurulu’nun almış olduğu kararlar değerlendirilerek, seçim öncesi, seçim günü ve seçim sonrasına yönelik alınması gereken tedbirler, siyasi partilerin yapacakları propaganda çalışmaları ile güvenlik ve asayişe dair Jandarma ve Emniyet görevlilerince bir sunum yapılarak, izlenecek yasal esaslar masaya yatırıldı.  

 

31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimleri ile ilgili alınacak tedbirlerin görüşülmesi amacıyla bir araya geldiklerini belirten Vali Aykut Pekmez, “Bu toplantı ile amacımız yapılacak olan mahalli seçimlerde vatandaşlarımızın huzurlu bir ortamda seçim geçirmeleridir. Valilik olarak görevimiz vatandaşlarımızın hür iradesinin sandığa özgürce yansımasını sağlamaktır. Zaten Adıyaman demokratik olgunluğu özümsemiş barışın, huzurun ve hoşgörünün hakim olduğu bir ildir. Temennimiz, ilimizin sahip olduğu huzur ve hoşgörü atmosferi içerisinde bir seçim geçirmektir”dedi.
ihh 468x60
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri