cafe
14 Aralık 2019 Cumartesi
Anasayfa > EĞİTİM > Adıyamanlılar Vakfı Burs Mülakatı Başladı

Adıyamanlılar Vakfı Burs Mülakatı Başladı

19.10.2015 13:05 12 14 16 18 yazdır
Adıyamanlılar Vakfı, 2015-2016 Eğitim ve Öğretim Ders Yılı ile ilgili İstanbul ve Adıyaman’da burs hizmetinden yararlanmak için müracaat eden yaklaşık 2 bin öğrencinin mülakatına başladı.
Adıyamanlılar Vakfı Burs Mülakatı Başladı
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Ramazan Aksoy, geçen yıl İstanbul’da 500, Adıyaman’da ise 200 olmak üzere toplam 700 öğrenciye burs hizmetinde bulunulduğunu ve bu yıl da İstanbul’da 550, Adıyaman’da ise 350 olmak üzere bursiyer sayısını 900’e çıkarmayı amaçladıklarını söyledi. Bu yıl iki hafta boyunca yaklaşık 2 bin öğrencinin mülakattan geçireceğini anlatan Başkan Aksoy, burs mülakatlarının Vakıf Kurucu üyeleri, Yönetim Kurulu üyeleri ile burs komisyonundan sorumlu görevliler tarafından yapılıp tüm mülakatların adil ve şeffaf bir şekilde belirlenen kriterler çerçevesinde gerçekleştirdiğini belirtti. Vakıf olarak hayırsever iş adamlarının desteğiyle yaklaşık 20 yıldır burs hizmetinde bulunulduğunu belirten Aksoy, “Bizim temel hedefimiz, burs müracaatında bulunan bütün öğrencilere burs hizmeti verebilmektir. Ancak imkânlar dâhilinde her geçen yıl bursiyer sayısını arttırarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Burs almaya hak kazanan öğrencilerimize daha önceki senelerde olduğu gibi bu yıl da Kasım ayından itibaren 7 ay boyunca İstanbul’da okuyanlara ayda 200 TL, Adıyaman’da okuyan öğrencilerimize ise 150 TL burs vereceğiz. Bu hayır kervanının yürümesinde emeği geçen ve katkısı olan herkesten Allah razı olsun” şeklinde konuştu. BHA
ihh 468x60
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri