16 Haziran 2019 Pazar
Anasayfa > İLÇELER > Besni Devlet Hastanesinde Bir İlk Gerçekleşti
Besni Devlet Hastanesinde Bir İlk Gerçekleşti

Besni Devlet Hastanesinde Bir İlk Gerçekleşti

02.01.2018 21:20 12 14 16 18 yazdır
Besni Devlet Hastanesi'nde ilk defa Toksik Megakolon (Dev Bağırsak) ameliyatı gerçekleştirildi.
Besni Devlet Hastanesi'nde ilk defa Toksik Megakolon (Dev Bağırsak) ameliyatı gerçekleştirildi.


Yapılan ameliyatla ilgili açıklamalarda bulunan Genel Cerrahi Uzmanı Opr.Dr.Saadet KILIÇ " Yaklaşık olarak 1 yıldır karın ağrısı, bulantı, kusma ve kabızlık şikayetleri olan 38 yaşındaki hasta hastanemize başvurdu. Gerekli tetkikleri yapıldıktan sonra Toksik Megakolon tanısı konuldu ve hastamızı operasyona aldık. Yaklaşık 7 saat süren operasyonda total kolektomi ameliyatı yapıldı. Hastamız hastanede yapılan 16 günlük tedavisinin ardından şifa ile taburcu edildi".dedi


Hastane olarak önemli bir operasyonu gerçekleştirmenin sevincini yaşadıklarını ifade eden Başhekim Yardımcısı Uzm.Dr. İbrahim Halil İnanç "Hastane olarak gerek branşlarında uzman hekimlerimiz, hastane çalışanlarımız ve modern cihazlarımızla sadece Adıyaman halkına değil, bölgemize ve farklı illerden gelen hastalarımıza hizmet vermeye devam ediyoruz. Hastanemizde hizmet kalitesi her geçen gün artmaktadır. Başarılı operasyona imza atan hekimimiz Opr. Dr. Saadet KILIÇ ve ekibi Opr. Dr.Ömer Cenk CÜCÜK'e Anestezi Uzmanı Dr. Ramazan KIRTEKE' ye, ameliyathane hemşirelerine, anestezi teknikerleri ve diğer sağlık çalışanlarına katkılarından dolayı teşekkür ederim. ''dedi.


Hasta ve yakınları, ameliyatı gerçekleştiren Genel Cerrahi Uzman Doktorlarına, sağlık çalışanlarına ve hastane yöneticilerine teşekkür etti.

ihh 468x60
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri