cafe
12 Aralık 2019 Perşembe
Anasayfa > ADIYAMAN > Bu Okul Yöneticileri Ne İş Yapar

Bu Okul Yöneticileri Ne İş Yapar

18.10.2015 14:25 12 14 16 18 yazdır
Adıyaman merkezde eğitim veren Karacaoğlan Orta Okulu'na yönelik iddialar kafaları karıştırdı.
Bu Okul Yöneticileri Ne İş Yapar

Adıyaman merkezde eğitim veren Karacaoğlan Orta Okulu'na yönelik iddialar kafaları karıştırdı.Asıl amaçlarının devletin kendilerine vermiş olduğu eğitim imkan hakkını öğrencilerine bütün bir samimiyetle aktarmak olduğunu dile getiren vatandaşlar Adıyaman Karacaoğlan Orta Okulu yöneticilerinin keyfi uygulamalarına tepki gösterdiler.

Öncelikle seçmeli ders olarak öğrencilere sunulan seçeneği, öğrenciler yerine okul yöneticilerini öğrencilerden habersiz şekilde seçtiğini belirten veliler, bu durumda öğrencilerin tek yaptığı şeyin kendileri yerine yöneticiler tarafından seçilen dersleri almak olduğunu dile getirdiler. "Madem yöneticiler seçmeli dersleri öğrencilere sormadan kendileri seçecekse o dersin, ders programındaki isminin de seçmeli olarak kaldırılsın" diyerek okul yöneticilerine tepki gösteren veliler okul idarecilerini yapmış olduğu diğer keyfi uygulamalar ile ilgili şunları söylediler: "Devletimiz ücretsiz eğitime geçmek için, dershanelere alternatif olarak hayata geçirilen hafta sonu takviye derslerde Karacaoğlan Orta Okulu üzerine düşen görevi yerine getirmiyor. Öncelikle öğrencilerimizin sınavlara hazırlanmaları için hafta sonu verilen kurslarda Karacaoğlan Orta Okulu 19 Derslik sınıfımız mevcut. Ancak okul yöneticilerinin Adıyaman Milli Eğitim Müdürlüğü'ne vermiş oldukları derslik sayısı 14. Geri kalan 5 derslik sınıfı neden Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bildirmiyorlar, cevap bekliyoruz. Bununla birlikte hafta sonu açılan sınavlara takviye kurslara giden çoğu okulun öğrencileri listede ismini göremiyor. Hafta sonu ders vermeye gelecek olan öğretmenlerin çoğu da kurslara gelmiyor, dersler boş geçiyor. Yani tam anlamıyla bir başıboşluk hakim okulda. Yöneticiler devletin kendilerine vermiş olduğu eğitim imkanını canla başla öğrenciler için kullanması gerekirken, bu ilgi ve alakayı maalesef ki göstermiyorlar. Biz veliler olarak geleceğimiz, yarınlarımız olan çocuklarımızın geleceğinin, okul yöneticilerinin keyfi ve lakayt uygulamaları ile karartılmasını istemiyoruz. Bir an önce bu okula müfettişlerin gönderilmesini istiyoruz." Dediler.

BHA

ihh 468x60
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri