26 Mayıs 2019 Pazar
Anasayfa > EKONOMİ > Güvercin Fiyatları Tavan Yaptı

Güvercin Fiyatları Tavan Yaptı

10.02.2016 16:21 12 14 16 18 yazdır
Kimileri için bir merak, kimileri için bir hobi, kimileri içinde bir hastalıktır güvercin beslemek.
Güvercin Fiyatları Tavan Yaptı

Kimileri için bir merak, kimileri için bir hobi, kimileri içinde bir hastalıktır güvercin beslemek. Fiyatı 5 liradan 10 bin arasında değişen güvercinler tutkulusu için çok şey ifade ediyor.


Sarı Keşmir, Balonlu, Siyah Macar, Dragon, Meleke, Hampsi, Savur, Kuzer, Taklacı isimleri de kendileri gibi renkli olan güvercinler için açılan iş yerleri her zamanki gibi hareketli oluyor. Güvercin satıcıları en güzel güvercinlerini sergilerken alıcılarda güçleri yettiği kadarıyla müşteri oluyor. 5 lira ile başlayan güvercinlerin fiyatları 10 bin liraya kadar çıkıyor.


Kimi meraklısı ise bir güvercin için bir ev fiyatını gözden çıkarabiliyor. Çocukluğundan beri güvercin beslediğini belirten Ramazan İnat, "Güvercin işini bir hobi olarak söylemek yanlış olur. Bu bir sevda işi bana göre. Bir kere tutuldun mu, bırakamazsınız. Türkiye'de en iyi güvercinlerin Adıyaman'da olduğu söylenir ama Türkiye'de en kaliteli güvercinler Adıyaman'dadır" dedi.


Güvercin fiyatlarının her insanın bütçesine göre uygun olduğunu belirten Ahmet Kartay, "Bende ilk olarak bu işe meraktan başladım. Ama şu anda iş dışında bütün günüm güvercinlerimle birlikte geçiyor. Fiyatı 5 lira olan güvercinde var, 10 bin olan güvercinde var. Güvercini seven bir insan için paranın hiçbir önemi yok. İnsan bir güvercin için bir ev, bir araba fiyatını bile gözden çıkarabilir" şeklinde konuştu.

ihh 468x60
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri