19 Aralık 2018 Çarşamba
Anasayfa > ADIYAMAN > Halkın Huzuru İçin Toplandılar

Halkın Huzuru İçin Toplandılar

18.10.2017 22:59 12 14 16 18 yazdır
Adıyaman'da geleneksel olarak devam eden huzur toplantıları bu defa Turgut reis mahallesinde gerçekleşti
Halkın Huzuru İçin Toplandılar

İl Emniyet Müdürlüğünün sorumluluk alanında bulunan mahallelerde güvenlik hizmetlerine toplumun katılımını sağlanmak amacıyla il merkezinde düzenli olarak gerçekleştirilen huzur toplantılarına Turgut Reis Mahallesiyle devam edildi.

 

Her ay farklı bir mahallede Vali Nurullah Naci Kalkancı'nın katılımıyla gerçekleşen huzur toplantılarına bu kez Turgut Reis Mahallesi ev sahipliği yaptı.

 

Turgut Reis Mahallesi Muhtarı Abdulkadir Geylani Taş'ın ev sahipliğinde Hacı Mehmet İnan Camii Taziye evinde düzenlenen toplantıya Vali Nurullah Naci Kalkancı, Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, İl Emniyet Müdürü Metin Alper, İl Sağlık Müdürü Dr. M. Emin Taş, İl Milli Şube Müdürü Ramazan Korkut, Emniyet Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, mahalle muhtarları ile Turgut Reis Mahallesi sakinleri katıldı.

 

Mahalle Muhtarı Abdulkadir Geylani Taş, mahallesinin sorunlarını dile getirerek, talep ve önerilerin yer aldığı bir dosyayı yetkililere sundu.

 

Turgut Reis Mahalle sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği, farklı sorun, talep ve önerilerinin masaya yatırıldığı halkla buluşma toplantısı yaklaşık 2 saat sürdü. Daha güvenli ve huzurlu bir Adıyaman için karşılıklı görüş alış verişinde bulunulan toplantıda, vatandaşlarla ortak çalışma ve işbirliğinin önemi vurgulandı.

 

Gerçekleşen toplantıda, Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, vatandaşların sorun, talep ve beklentilerini dinleyerek, İl Emniyet Müdürlüğü koordinasyonunda düzenlenen bu toplantıların il merkezindeki diğer mahallelerde de devam edeceğini söyledi.

 

Yaklaşık 3,5 ay önce Adıyaman'a atandığını dile getiren Vali Kalkancı, "Adıyaman, sevgi dolu insanların memleketidir. Adıyaman, vatanına, devletine, milletine, bayrağına, dinine ve diyanetine bağlı huzur, hoşgörü, kardeşlik ve barış şehridir. Biz Adıyaman'ın kadirşinas halkına hizmetkâr olmaya geldik. İnşallah birlik ve beraberlik içerisinde ilimizin sorunlarını çözüme kavuştururuz. Emniyet Müdürlüğümüzün koordinesinde her hafta farklı bir mahallede düzenlenen huzur toplantıları vesilesiyle değerli vatandaşlarımızla bir araya gelerek, sorun ve taleplerini dinliyoruz. Bugünde Turgut Reis Mahallesindeyiz. Siz değerli vatandaşlarımızın dile getireceği problemleri gücümüzün yettiği kadar çözmeye çalışacağız"dedi.

 

Karşılıklı sohbet havasında geçen toplantıda, Vali Nurullah Naci Kalkancı, vatandaşların dile getirdiği tüm sorunları tek tek not alarak bu sorunların çözümü için ilgili kurum ve kuruluşlar nezdinde gerekli çalışmaların yapılacağını ifade etti.

ihh 468x60
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri