26 Mayıs 2019 Pazar
Anasayfa > EKONOMİ > Kahta OSB Hızla Büyüyor

Kahta OSB Hızla Büyüyor

23.11.2015 09:39 12 14 16 18 yazdır
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının kredi destekleri ile yapılan ve 2008 yılında imar çalışmaları tamamlanarak 2015 yılı sonunda altyapı ve yol çalışmaları tamamlanacak
Kahta OSB Hızla Büyüyor

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının kredi destekleri ile yapılan ve 2008 yılında imar çalışmaları tamamlanarak 2015 yılı sonunda altyapı ve yol çalışmaları tamamlanacak olan Adıyaman Kâhta Organize Sanayi Bölgesi hızla büyüyor.


Türkiye'de sanayi ve üretimin giderek arttığı bir dönemde Adıyaman Kâhta Organize Sanayi Bölgesi olarak hem Türkiye ekonomisine katkı sağlamak, hem sanayicilerimizin yatırım yapmaları için gerekli destekleri sunmak, hem de halkımızın istihdam talebini karşılayabilmek için tüm sanayicilerimizi ve yatırımcılarımızı Adıyaman Kâhta Organize Sanayi Bölgesine bekliyoruz.

 

YENİ PARSELLER YATIRIMCILARA TAHSİS EDİLDİ

 

Toplam 161 hektarlık alana sahip olan Adıyaman Kâhta OSB'de, 1. ve 2. etap olmak üzere toplam 72 adet sanayi parseli bulunmaktadır. 2015 yılı Kasım ayı itibariyle 31 adet sanayi parseli yatırımcılara tahsis edilmiş olup, bunlardan 14 tanesi üretimde, 8 tanesi inşaat safhasında, 9 tanesi ise proje safhasında yer almaktadır. 


Bölgemizde faaliyet gösteren firmalarda toplam olarak 512 kişi istihdam edilmektedir. Gün geçtikçe artan arsa talepleri nedeniyle Organize Sanayi Bölgemizde yeni fabrikaların temelleri atılmaktadır.

BHA

ihh 468x60
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri