20 Ekim 2018 Cumartesi
Anasayfa > ADIYAMAN > KIZILKAYA'DAN MEKKE'NİN FETHİ VE YILBAŞI MESAJI
KIZILKAYA'DAN MEKKE'NİN FETHİ VE YILBAŞI MESAJI

KIZILKAYA'DAN MEKKE'NİN FETHİ VE YILBAŞI MESAJI

31.12.2017 23:52 12 14 16 18 yazdır
Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, yeni yıl ve Mekke'nin fethi dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, yeni yıl ve Mekke'nin fethi dolayısıyla bir mesaj yayımladı.


Kızılkaya, yayımladığı mesajda ''Yeni yılda da Türk Millî Eğitimi'nin başarısı adına Adıyaman İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak şimdiye kadar taşıdığımız sorumluluğun bilinciyle, samimiyet ve gayretle görevimizi yerine getirmeye gayret gösterecek; bundan sonra da tam bir sorumluluk bilinciyle görevlerimizi yerine getirmeye devam edeceğiz. 2018 yılı Adıyaman'ımız başta olmak üzere tüm ülkemizde kalkınmanın ve ilerlemenin, kültürel kaynaşma, birlik ve beraberliğin gerçekleşeceği bir yıl olmasını temenni ediyorum.


Kızılkaya mesajının devamında ise, "1 Ocak Mekke'nin fethi. Bu fetih; dinlerini sadece Allah'a adayan ve Allah'a iman ve ibadet ettikleri için, yurtlarından ayrılmak zorunda bırakılan Efendimiz ve ashabına Allah'ın en büyük lütfudur. Mekke'nin İslam ordusu tarafından fethedilmesi ile yeryüzünün tarihi değişmiş, insanlık içinde bulunduğu karanlık dehlizlerden aydınlığa kavuşmuştur. İslam tarihinin altın sayfalarından biri olan Mekke'nin Fethi bütün dünyaya müsamaha ve insan hakları dersi vermiştir. Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V), intikam yerine bağışlamayı seçerek insanların kalplerini İslam'a açmıştır. Başta İslam dünyası olmak üzere yeryüzünde yaşanan bütün zulümlerin, adaletsizliklerin, gözyaşının son bulması için tıpkı Mekke'nin fethinde olduğu gibi gönüllerin fethine ihtiyaç vardır. Bu duygu ve düşüncelerle fethin yıl dönümünü kutluyor, tüm şehitlerimize yüce Allah'tan rahmet diliyorum" şeklinde sözlerini tamamladı.

ihh 468x60
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri