26 Mayıs 2019 Pazar
Anasayfa > EKONOMİ > Küçük Esnaf Büyük Esnafa İsyan Ediyor

Küçük Esnaf Büyük Esnafa İsyan Ediyor

30.11.2015 10:26 12 14 16 18 yazdır
Adıyaman'da yaygın alışveriş merkezleri küçük esnafı bitirme noktasına getirdi.
Küçük Esnaf Büyük Esnafa İsyan Ediyor

Adıyaman'da yaygın alışveriş merkezleri küçük esnafı bitirme noktasına getirdi.


Küçük esnafın satışı yaygın mağazalardan ötürü durma noktasına geldi. Satış yapamayan esnaf umduğunu bulamıyor. Çoğu esnaf getirdiği ürünleri banka kredileriyle, borçla getiriyor. Satıp parasını ödüyor. Satış yapamadığı için ürünün elinde kalması ona büyük bir zarar veriyor. Bu durumda esnaf iflasın bayrağını çekiyor.


Son zamanlarda Adıyaman'da açılan yaygın giyim mağazaları birçok esnafın işinse zarar veriyor. Bazı ürünlere kampanya yapılarak fiyatları düşürülüyor. Diğer ürünler de piyasanın çok üstüne fiyatlarla satılıyor. Böyle yapılarak, vatandaşın gözü boyanıyor. Ama halkımız bunun farkında değil. Vatandaş bu duruma dikkat etmelidir. Büyük alış veriş merkezlerinde bu şekilde büyük satışlar yaparken, küçük esnaf iş yapamıyor. Küçük esnafa büyük zarar veriyor. Esnaf bitme noktasına geldi. 


Biz olamazsak ekonomide bir durgunluk olur. Son zamanlarda bu alış veriş mağazaları şehir merkezinde çoğalmaya başladı. Bu sorun bir an önce çözülmeli. İlimizde bu alış veriş mağazaları açılmış olsa da küçük esnafı unutmamak gerekir. Bu mağazalar şehir dışına kurulsaydı küçük esnafın işi daha iyi olurdu. Bu şekilde zararda etmezdik. Bu alış veriş merkezleri esnaftaki ürünlerin aynısını daha pahalıya satıyorlar. Halkımız açık havalarda gezmediği için bu yerleri tercih ediyor. Piyasada rekabet çok olduğu için bu mağazalar bizim sattığımız bazı ürünleri aldığı fiyata satabiliyorlar. Tabii ki müşterilerde uygun yerlerden alıyor ama diğer ürünleri zamlı aldığının da farkında değiller. Bu nedenle bu alış veriş mağazaları resmen küçük esnafı bitiriyorlar. Satışlarımız çok durgun. Alış veriş yapanlar bazen oluyor ama giderlerimizi karşılayamıyoruz. Vatandaş yaygın mağazalara gittiği için küçük esnaftan bir şey alınmıyor.

BHA

ihh 468x60
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri