20 Ekim 2018 Cumartesi
Anasayfa > ADIYAMAN > Rektör Prof. Dr. GÖNÜLLÜ Yeni Yıl Mesajı

Rektör Prof. Dr. GÖNÜLLÜ Yeni Yıl Mesajı

31.12.2017 00:14 12 14 16 18 yazdır
Zamanın hızla akıp gittiği günümüz dünyasında geçen her yıl aslında bir önceki yılın muhasebesi ve yeni yılın hedeflerinin belirlenmesi için birer fırsattır.
Rektör Prof. Dr. GÖNÜLLÜ Yeni Yıl Mesajı
Zamanın hızla akıp gittiği günümüz dünyasında geçen her yıl aslında bir önceki yılın muhasebesi ve yeni yılın hedeflerinin belirlenmesi için birer fırsattır. Çünkü geçmişe yönelik yapılan değerlendirmeler, yeni atılımları ve yeni hedefleri beraberinde getirecektir.


Kurulduğu günden bu güne sürekli büyümeyi ve gelişmeyi kendine şiar edinmiş olan Adıyaman Üniversitesi, her yıl belirlediği hedeflere emin adımlarla yürümenin gururunu yaşamaktadır. Akademik ve fiziki alt yapıdan sosyal imkânlara kadar her alanda yükselen bir grafik sergileyen Adıyaman Üniversitesi; ilimize ekonomik, sosyal, kültürel ve eğitim alanlarında değer katmaya devam etmektedir.


Bu kapsamda Üniversitemizde, 2017 yılı içerisinde Eğitim Fakültesinin yeni binası tamamlanarak faaliyete geçirilmiştir. Bu binamız, çatısında bulunan güneş enerjisi panelleri sayesinde temel elektrik enerjisini kendisi karşılaması bakımından Adıyaman'da bir ilk olma özelliği taşımaktadır.


Bunun yanında Deney Hayvanları Üretim Uygulama ve Araştırma Merkezi binası, Güvenlik Merkezi binası, Mühendislik Fakültesi Kantin ve Yemekhane binası,  Perre Antik Kenti ve çevre düzenlemesi, Kampüs içi yol genişletme çalışması projeleri tamamlanmış, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu binasında da sona gelinmiştir.


Bunlarla birlikte İslami İlimler Fakültesi binasının temeli atılmış, aynı şekilde Minyaman Yaz Bahçesi ve Seyir Terası Projesi için çalışmalar başlatılmıştır.


Ayrıca Üniversitemizde ağaçlandırma ve yeşillendirme faaliyetleri de hızla devam etmektedir. 2017 yılı içerisinde 72 bin 291 metrekare alan yeşillendirilmiş, 245 bin 314 metrekare alan ağaçlandırılmış, toplam 24 bin 574 adet ağaç dikilmiştir.


Yapılan ve devam eden tüm bu çalışmalar, Adıyaman Üniversitesi ADYÜ'nün ve şehrimizin çehresini değiştirmektedir. Her geçen gün daha çok tercih edilen bir üniversite olma yolunda hızla ilerleyen Adıyaman Üniversitesi, 2018 yılında da çalışmalarına hız kesmeden devam edecektir.


Bu duygu ve düşüncelerle 2018 yılının başta Üniversitemiz ve Adıyaman'ımız olmak üzere, ülkemiz, milletimiz ve tüm insanlık için hayırlı çalışmalara vesile olmasını diliyorum. 2018 yılında, dünyada devam eden açlık, kıtlık, terör ve şiddet olaylarının son bulmasını temenni ediyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.

ihh 468x60
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri