cafe
16 Aralık 2019 Pazartesi
Anasayfa > ADIYAMAN > Saya :Daha Çok Adalet Daha Çok Huzur
Saya :Daha Çok Adalet Daha Çok Huzur

Saya :Daha Çok Adalet Daha Çok Huzur

08.08.2019 15:34 12 14 16 18 yazdır
Avukat Zeynep Saya, Adıyaman'da yaşanan çocuk cinayeti dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada

Avukat Zeynep Saya, Adıyaman'da yaşanan çocuk cinayeti dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada,"Adıyamanımız da yaşanan son vaka insanlık olarak hepimizin ayıbıdır. Adalet dilenmeyeceğiz yaşadığımız şehri geleceğimiz olan çocuklarımız için yaşanabilir ve güvenli kılıncaya kadar hep birlikte daha fazla direneceğiz."

 

-"CİNSEL İSTİSMAR SUÇLULARINA EN AĞIR CAYDIRICI CEZALAR UYGULANSIN"

 

Saya, açıklamada, "Daha güzel Yaşam ve önce İnsan demek yetmiyor!."dedi.

 

Toplumsal duyarlılık ve farkındalık için önce küçük Hüseyinler nezdinde çocuklara uzanan kirli elleri ve emelleri kırıp yok etmek gerektiğini vurgulayarak, "Adıyamanımız da yaşanan son vaka insanlık olarak hepimizin ayıbıdır. Adalet dilenmeyeceğiz yaşadığımız şehri geleceğimiz olan çocuklarımız için yaşanabilir ve güvenli kılıncaya kadar hep birlikte daha fazla direneceğiz. Çocuklarımızı her türlü tehlikeden korumalı ve gelecek tehlikelere karşı kendi kendilerini koruma yollarını öğretmeliyiz. Tacizciye, tecavüzcüye ,cinsel istismar suçlularına en ağır cezalarla cezanın caydırıcı olması sağlanmalıdır."dedi.

 

-"ÇOCUK SUSAR, SEN SUSMA!"

 

Tüm toplumu tepki vermeye davet eden Avukat Saya, şunları kaydetti:

 

"Biz başaramadık, bağışla bizleri, seni koruyamadık. İnsanlığı çıplak olana  hiç bir ahlak kuralı giydirmedik. Çocuk hakları ve çocuğun yaşam haklı ihlallerine karşı herkesi tepki vermeye ve vicdanlarının sesini dinlemeye davet ediyorum. Çocuk susar sen susma!vicdanlar kanıyor artık görün diyorum. Bir kelebeğin canını yaktığınızda ertesi gün özür dileyemezsiniz. Ürkek bir serçe gibi eğme başını,kaldır başını dimdik dur,bu senin değil insanlığın ayıbı, hırpalanmış yerlerinden öperim çocuk!Affet bizi çocuk, affet. Sana kirli, namussuz, alçak bir düzen bıraktığımız için özür dileriz."

ihh 468x60
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri