19 Aralık 2018 Çarşamba
Anasayfa > ADIYAMAN > Türk Sağlık-Sen Sağlık'ta Şiddete Dikkat Çekti
Türk Sağlık-Sen Sağlık'ta Şiddete Dikkat Çekti

Türk Sağlık-Sen Sağlık'ta Şiddete Dikkat Çekti

07.01.2018 01:23 12 14 16 18 yazdır
Türk Sağlık-Sen Adıyaman Şube Başkanı Nejdet İrfan TOKUR sağlıkta yaşanan şiddete dikkat çekti
Türk Sağlık-Sen Adıyaman Şube Başkanı Nejdet İrfan TOKUR sağlıkta yaşanan şiddete dikkat çekti


Başkan Tokur Sağlıkta yaşanan şiddet olayları artık tahammül sınırını aşmıştır diyerek rakamlarla şiddeti gözler önüne serdi;


Beyaz koda bildirilen 6 ayda şiddet vaka 4 bin 342'dir. Olayların yüzde 33'ü acil servislerde, yüzde 31'i polikliniklerde, yüzde 16'sı da klinik servislerde yaşanmıştır. Şiddet olaylarına baktığımızda ne yazık ki Türkiye'de her 1 saatte bir sağlık çalışanı şiddete uğramaktadır.


Başkan Tokur Açıklamasına şöyle devam etti;


Ayrıca söz konusu resmi beyan hastanelerde şiddetin tespitine yönelik ilk resmi veri olması ve durumun vahametini göstermesi açısından oldukça önemlidir. Ortaya çıkan rakamlara bakıldığında sadece adli sürecin işletildiği şiddet olaylarının bile ne kadar yoğun yaşandığı ortaya çıkmaktadır.

Son olarak Adıyaman Besni Devlet Hastanesinde görevini ifa eden Çocuk Doktoru poliklinik görevi esnasında sırasını beklemeyen bir hasta yakını tarafından sözlü ve fiziki saldırıya maruz kalmıştır..

Öncelikle şiddete uğrayan arkadaşımıza geçmiş olsun diyoruz. Şifa bekleyen insanlara yardım eden çalışanlara, şiddet uygulayanlar, her şeyden önce tüm milletin sağlığının da bir numaralı düşmanlarıdır.

İnsanlıktan nasibini almamış, milletin sağlık hakkını engelleyen ve bir sağlık çalışanına ağır hakaretler içeren sözlü taciz ve fiziki şiddet uygulayanlara hak ettikleri cezalar verilmedikçe ne yazık ki şiddet böyle devam edip gidecektir.

Sağlık bakanlığı şiddete kayıtsız kalmaya devam eder ve kınamanın ötesinde faaliyete geçmezse de şiddet artarak devam edip gidecektir.


Türk Sağlık-Sen olarak Çocuk Doktoru arkadaşımıza bir kez daha geçmiş olsun dileklerimizi iletirken, artık şiddet son bulsun diyoruz dedi.
ihh 468x60
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri