27 Mayıs 2019 Pazartesi
Anasayfa > SİYASET > Tutdere; Müzenin Kaynakları Nereye Harcanıyor?

Tutdere; Müzenin Kaynakları Nereye Harcanıyor?

07.03.2019 16:45 12 14 16 18 yazdır
Tutdere:"Yeni Adıyaman Müzesi’nin Kaynakları Nereye Harcanıyor?"
Tutdere; Müzenin Kaynakları Nereye Harcanıyor?

Tutdere:"Yeni Adıyaman Müzesi’nin Kaynakları Nereye Harcanıyor?"

 

Panorama ve Arkeoloji Müzesi’nin” yapımı yılan hikâyesine döndü. Müzenin ödeneği 50’den 75 milyon TL’ye çıkarıldı fakat inşaatında herhangi bir ilerleme kaydedilmedi. Projenin bitiş tarihi ise 2021’den 2022’ye uzatıldı. Milletvekili Av. Tutdere “Durmadan ertelenen proje bitiş tarihleriyle Adıyaman’a kültür turizmini getiremeyiz” diye konuştu

 

CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere,Cumhurbaşkanlığı’na bağlı Strateji ve Bütçe Başkanlığı tarafından açıklanan 2019 yılı Yatırım Programı’nda Adıyaman’a yapılan yatırımlar arasındaki “Adıyaman Panorama ve Arkeoloji Müzesi’nin” yapımı yılan hikâyesine döndüğünü belirtti.

 

-“UZATILAN BİTİŞ TARİHLERİYLE KÜLTÜR TURİZMİ YAPAMAYIZ”

 

CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere “Bu yılan hikâyesini çözeceğiz. Müzenin kaynaklarının nereye harcandığını da öğreneceğiz. Adıyaman gibi oldukça önemli bir kültür mirası merkezinin müzesi 1982 yılından kalma, pek çok eserin müze deposunda beklediğini sergilenemediğini biliyoruz. Bu durumda açılışı ertelenen, ilerlemeyen yatırımlarla kültür turizmi yapmamız imkânsız” diye konuştu.

 

-"İNŞAAT İLERLEMİYOR AMA ÖDENEK ARTIRILDI"

 

Geçtiğimiz yılın yatırım programında 2021’de biteceği belirtilen Tutrede,"Projenin ödeneği 50 milyon TL iken, bu yılın yatırım programı’nda bitiş tarihi 2022’ye uzatıldı, toplam ödenek ise 75 milyon TL’ye yükseldi. İnşaat için geçtiğimiz yılın ayrılan ödeneğinin dahi harcanmadığı

 2019 yılı Yatırım Programı’nda görülürken, projenin toplam maliyetinin artırılma nedeni ise bilinmiyor. Projeyi İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü yürütüyor. Adıyaman’da geçtiğimiz yılın yatırım programına dahil olan turizm alanındaki yatırım sayısı 3 iken, bu yıl bu rakam bire düşürüldü. Adıyaman için 2018 yılı yatırımları toplamı 288.701 milyon olarak belirlenmişti, bu rakam 2019 yılı bütçesinde 176.674 milyona düşürüldü."dedi.

ihh 468x60
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri