Türk Hava Yollarına Yüksek Fiyat Tepkisi

Adıyaman'dan Türk Hava Yollarına Yüksek Fiyat Tepkisi

Türk Hava Yolları ve alt markası Anadolujet'in Adıyaman'a yaptığı seferlerdeki bilet fiyatları tartışma konusu oldu.

 

Yaklaşık 5 yıl önce uçak bileti fiyatlarındaki taban-tavan uygulaması yeniden gündeme geldi.

 

Türk Hava Yolları ve alt markası Anadolujet'in Adıyaman'a yaptığı seferlerde sürekli tavan fiyatı aşan ücetlere bilet sattığı iddia edildi.

 

Adıyamanlılar'ın şikayet ettiği bilet fiyatlarının genellikle 300 lira’nın üzerinde satıldığı ve bunun da mağduriyete neden olduğu ifade edildi.

 

-"ADIYAMAN YOLCULARI THY HATTINI ŞİKAYET YAĞMURUNA TUTTU’"

 

Adıyaman hattında THY ve Anadolujet dışında uçan şirket olmaması nedeniyle böyle bir fiyat politikası izlendiğini ifade eden Adıyaman yolcuları, THY'yi şikayet yağmuruna tuttu.

 

2013 yılında dönemin Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın gündeme getirdiği taban-tavan fiyat uygulaması iç hat uçuşlarında şirketlerin yazılı olmaksızın iyi niyet belirtmesiyle kabul görmüş ve en yüksek fiyatın 300 lira olacağı vurgulanmıştı.

 

 Ancak aradan geçen süreçte bu uygulamanın çeşitli hatlar için sürekli değiştiği ve bu kuralın çiğnendiği ifade edilmişti.

 

Türk Hava Yolları İstanbul-Adıyaman hattında haftada 1 uçuş icra ederken, Anadolujet Sabiha Gökçen'den 5, Ankara'dan ise haftalık 3 uçuş düzenliyor.


12.03.2019 14:22
YORUMLAR
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.